Firma Enolgas

Zawory kulowe

Firma ENOLGAS Bonomi została założona w 1960 roku, jako firma rodzinna. Rozpoczęła produkcję od zaworów dla przemysłu spożywczego, przemysłu naftowego i instalacji gazowych. Firma w krótkim czasie wyspecjalizowała się w produkcji kurków i zaworów dla wodociągów i instalacji wodno-kanalizacyjnych, jak i sieci dystrybucyjnych gazu ziemnego. W 1970 roku rozpoczeła produkcję zaworów kulowych do ogólnego zastosowania.

W 1991 roku Enolgas Bonomi System Jakości otrzymał certyfikat ISO9001 za projektowanie, produkcję i serwis. Każdy krok pełnego cyklu produkcji jest kontrolowany przez wykwalifikowanych pracowników departamentu Gwarancji Jakości. Zanim elementy zostaną zapakowane i wysłane do klienta, wszystkie komponenty i finalne produkty muszą przejść serię testów, aby zapewnić, że są razem perfekcyjnie wyprodukowane i działają poprawnie. Są później transportowane na cały świat i rozprowadzane przez międzynarodową sieć dystrybutorów, którzy służąc radą i pomocą dostarczają zawory kulowe i akcesoria bezpośrednio do klienta.

Enolgas Bonomi S.p.A. oferuje swoim klientom szeroką gamę standardowych produktów, wraz z wyspecjalizowaną technologią. Firma jest również otwarta na poszukiwanie nowych rozwiązań technologicznych, projektowaniu innowacyjnych produktów, aby rozwijać się dla potrzeb rynku i klienta, z pomocą urządzeń CAD-CAM i CNC. Firma Enolgas, by zapewnić doskonałość i nowoczesność elementów współpracuje na polu naukowym z Uniwersytetami technicznymi. Enolgas Bonomi S.p.A. posiada również kilka europejskich certyfikatów i patentów, zarejestrowancyh ze względu na ich zaawansowaną technologię. Dzięki długiemu i bogatemu doświadczeniu na polu produkcji zaworów, dziś rynek odbiorców firmy Enolgas stanowią klienci z całego świata.

Produkty firmy Enolgas obejmują szeroką gamę zaworów do gazu, wody, powietrza, dużych przemysłowych – ręcznych, jak i przystosowanych do pracy pod siłowniki wahliwe na sprężone powietrze, bądź elektryczne. Materiały wykonania to: mosiądz, stal węglowa, stal nierdzewna.

Zastosowanie: instalacje gazowe, instalacje wodno-kanalizacyjne, wodociągi, HVAC zastosowania – ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja, ogólnie instalacje sanitarne, oraz inne instalacje technologiczne (np. sprężonego powietrza, olejowa, parowa, itp.)